Wewnętrzny finał Żaków z Piaseczna i trzecie miejsce Jana Należytego w Juniorach

W niedzielę w Wyszogrodzie rozegrany został turniej Grand Prix Mazowsza w kategoriach żak i junior. Do rywalizacji przystąpiło 15 zawodników z Piaseczna, a część z nich spisała się na medal 🙂 W żakach głównym faworytem do wygranej był Konrad Burakowski, któremu kilka punktów zabrakło aby był zwolniony z gry w turnieju wojewódzkim i od razu mógł startować w zawodach ogólnopolskich. Dołączyłby wtedy do dwóch innych reprezentantów Returnu – Patrycji Borowskiej i swojego brata Patryka Burakowskiego. Po cichu liczyliśmy też na dobry występ Patryka Dubiniaka, który w ostatnich miesiącach poczynił spore postępy. Jak się okazało na swoim najwyższym poziomie zagrali obaj chłopcy, którzy doszli do wielkiego finału. Konrad do tego momentu nie przegrał ani jednego seta. W decydującym meczu również to on był lepszy i pokonał Patryka Dubiniaka 3:1 w setach. Na uwagę zasługuje fakt debiutu w rozgrywkach 9-letniej Kingi Szafrańskiej. Kinga pomimo, że trenuje niecały rok wygrała dwa pojedynki i bardzo dzielnie walczyła plasując się w środku stawki w przedziale 13-16.

 

W juniorach najlepiej zaprezentował się Jan Należyty, który dotarł aż do półfinału. Pomimo rywalizacji ze starszymi nawet o 3 lata przeciwnikami Jasiek szedł jak burza. Dopiero w półfinale uległ Szymonowi Wiśniewskiemu (młodszemu od Jaśka o rok!) z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W meczu o trzecie miejsce pewnie pokonał Jakuba Lisa. Dobrze spisał się także Kuba Brzezik, który dotarł do ćwierćfinału pokonując m.in. rozstawionego z nr 2 Wojciecha Gablera. W meczu o półfinał uznał wyższość późniejszego triumfatora Patryka Pyśka z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Pozostali zawodnicy również walczyli jednak zajęli dalsze miejsca.

Podsumowując należy uznać ten turniej za bardzo udany. Dzięki zwycięstwu Konrada Burakowskiego będziemy mieli aż 3 reprezentantów na Grand Prix Polski Żaków, które w Październiku odbędzie się w Zielonej Górze. Tam odbędzie się także ogólnopolski turniej juniorów o awans do którego powalczą nasi zawodnicy w turnieju eliminacyjnym.