Historia

Początki piaseczyńskiego tenisa stołowego sięgają końcówki lat 40. Lata 50 i 60 to gra na poziomie III ligi mazowieckiej, a także wysokie wyniki młodzieży na poziomie Mazowsza.  W połowie lat 70  nastąpiła przerwa w systematycznym udziale piaseczyńskich tenisistów stołowych w zorganizowanych rozgrywkach ligowych i indywidualnych.

Lata 80 to reaktywacja sekcji w Klubie Sportowym Piaseczno i wystartowanie w rozgrywkach A-klasy. W tamtym okresie rozpoczęto budowanie nowej drużyny oraz wzmocnienie kadry trenerskiej i zawodniczej. Warto podkreślić, że niemal wszystkie sukcesy rodziły się dzięki doskonałej pracy z dziećmi i młodzieżą Leszka Nowackiego, co zaowocowało kolejnymi awansami. W 1994 roku drużyna KS Piaseczno, która awansowała do ekstraklasy (najwyższej klasy rozgrywkowej) w dużej mierze oparta była na własnych wychowankach. Po awansie nastąpił okres największych drużynowych sukcesów piaseczyńskich tenisistów stołowych: dwukrotne mistrzostwa Polski i trzykrotne zdobycie Pucharu Polski. Znakomicie radzili sobie także młodzi zawodnicy, którzy zdobywali złote medale indywidualne na mistrzostwach Polski juniorów. Niestety ze względu na brak środków finansowych seniorska drużyna została wycofana z rozgrywek ekstraklasy. Cały czas jednak kontynuowana była praca z młodzieżą.

Od roku 2009 tenisiści stołowi rywalizują w rozgrywkach krajowych pod logiem UKS Return. Wychowankowie klubu zdobyli w tym czasie kilkadziesiąt medali, w tym medale w Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach młodzieżowych oraz około 20 złotych medali Mistrzostw Mazowsza.Od kilkunastu lat, jako jedyna dyscyplina sportu w Gminie Piaseczno tenis stołowy zdobywał i zdobywa punkty w ogólnopolskiej rywalizacji dzieci i młodzieży.