Raport ligowy: dwa zwycięskie mecze i triumf w IV lidze!

Zawodnicy UKS Return Piaseczno jak burza przeszli rundę zasadniczą rozgrywek IV ligi mężczyzn. W dwóch ostatnich spotkaniach zmierzyli się z drużynami zajmującymi drugą i trzecią pozycję w tabeli. Gracze Returnu nie pozostawili jednak złudzeń, która drużyna jest w tym sezonie najlepszym zespołem pokonując Sokół Brwinów 8:5 oraz KTS II Kozienice 8:3. Dzięki tym zwycięstwom z kompletem 32 punktów w 16 meczach drużyna z Piaseczna zwyciężyła w rozgrywkach i w maju weźmie udział w meczu barażowym o awans do III ligi. Rywalem „Returnu” będzie LUKS Rzekunianka Rzekuń. Warto podkreślić, że drużyna z Piaseczna składa się wyłącznie z wychowanków Klubu, a średnia wieku zawodników to 15 lat (najmłodsza drużyna w lidze!).

Mecz z Brwinowem, rozegrany wyjątkowo w Szkole Podstawowej w Opaczy, po pierwszych grach pojedynczych zapowiadał łatwe zwycięstwo zawodników z Piaseczna, którzy prowadzili 3:1. W tej serii gier swój pierwszy mecz w całych rozgrywkach przegrał Jan Należyty, a jego pogromcą okazał się Łukasz Zaręba. Wcześniej w 28 meczach z rzędu Jasiek wygrał wszystkie swoje pojedynki. Po grach deblowych stan meczu wyrównał się i wynik 3:3 zwiastował sporo emocji w kolejnych spotkaniach. Po raz kolejny z czterech spotkań gościom z Brwinowa udało się wygrać tylko jedno i UKS Return prowadził 6:4 i do zwycięstwa potrzebował tylko dwóch zwycięstw. Te w ostatnich meczach wywalczyli Jan Należyty i Bartek Szołkowski, którzy po pięciosetowych bojach zapewnili wygraną drużynie z Piaseczna.

UKS Return Piaseczno – TG Sokół Brwinów (8:5)

Szczegóły spotkania: http://ligi.mzts.pl/mecz/4/26/2374/uks-return-piaseczno-tg-sok%C3%93%C5%81-ii-brwin%C3%B3w/

Pojedynek z wiceliderem z Kozienic okazał się dla młodych tenisistów stołowych łatwiejszym wyzwaniem. W pierwszych grach singlowych zawodnicy z Piaseczna bliscy byli wygrania wszystkich czterech pojedynków jednak w tie-breaku swój mecz przegrał Bartek Szołkowski. Tym razem udało się utrzymać prowadzenie wygrywając jedną z dwóch gier podwójnych i wynik meczu przed kolejnymi „singlami” był dla „Returnu” korzystny (4-2). Następne cztery pojedynki prawie zakończyły spotkanie jednak jeden z nich wygrali goście z Kozienic. Sposób na Kacpra Olczaka znalazł Tomasz Tamioła. Zwycięstwo Returnu przypieczętował jednak Jan Należyty i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Piaseczna 8:3

UKS Return Piaseczno – KTS II Kozienice (8:3)

Tabela ligowa: http://ligi.mzts.pl/liga/4/26/4-liga-mezczyzn-gr-b/