Mistrzostwa Polski Kadetów – blisko medalu w grze podwójnej, 5 miejsce w drużynie

W rozegranych w Luboniu Mistrzostwach Polski Kadetów wystartowało 4 zawodników Returnu. W turnieju drużynowym wystartowali chłopcy: Bartek Szołkowski, Jan Należyty i Kuba Brzezik. Spośród 16 najlepszych drużyn z kraju zespół z Piaseczna rozstawiony był w środku stawki z numerem 8. W grupie spotkali się z zespołami z Rawy Mazowieckiej, Bytomia oraz z najwyżej rozstawioną ekipą z Zielonej Góry. Po pierwszych dwóch spotkaniach tenisiści Returnu mogli być zadowoleni. Mecz z Polonią Bytom zakończył się w trzech pojedynkach wynikiem 3:0, a rywalizacja z Rawą Mazowiecką to również zwycięstwo Returnu 3:2. Ostatni mecz grupy z ZKS Zielona Góra miał zadecydować o tym, która z drużyn zapewni sobie medal imprezy mistrzowskiej. Niestety tu górą byli faworyci z Zielonej Góry, którzy pewnie pokonali drużynę Returnu 3:0.

W turnieju indywidualnym do dwójki Należyty, Szołkowski dołączyła Helena Brzeska, która zajęła drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich. Dla Heleny sporym sukcesem był awans na Mistrzostwa Polski i okazja zmierzenia się z czołowymi rówieśniczkami. Niestety obie gry zakończyły się porażkiem Brzeskiej choć woli walki odmówić młodej tenisistce z Piaseczna odmówić nie można. Więcej po turnieju indywidualnym obiecywali sobie na pewno kadeci. Obaj wygrali pierwszą rundę pewnie pokonując swoich rywali, a w meczu o awans do czołowej 16-tki trafili na wyżej rozstawionych rywali, którzy potwierdzili swoją przewagę. Bliżej zwycięstwa był Bartek Szołkowski, który przegrał w stosunku 4:2 w setach z Patrykiem Lewandowskim (późniejszym brązowym medalistą imprezy).

Największy niedosyt wiąże się jednak z wynikiem gry podwójnej, w której zawodnicy Returnu (Należyty i Szołkowski) awansowali do ćwierćfinału. Pierwsza runda to pewne zwycięstwo 3:0 z zawodnikami z województwa kujawsko-pomorskiego. Mecz o awans do czołowej 8-ki grali z rozstawioną z numerem 3 parą Dziuba/Lewaszkiewicz. W tym świetnym pojedynku górą byli reprezentanci UKS Return wygrywając 3:1 w setach. Mecz o medal rozegrany został z zawodnikami z Dukli (Sporek/Olbrycht). Dwa pierwsze sety padły łupem Należytego i Szołkowskiego i do wymarzonego medalu wystarczył już tylko jeden set. W trzeciej partii wszystko wskazywało na zwycięstwo aż do stanu 8:4 dla naszych zawodników. Jedno pechowe zagranie i coś zacięło się w grze pary z Piaseczna. Set przegrany 11:9 i dwa kolejne w stosunku 11:7 i 11:2 sprawiły, że para UKS Return zakończyła zawody w przedziale 5-8.

Mimo braku medalu wszystkim zawodnikom należą się brawa i gratulacje za walkę oraz trud włożony w przygotowania do zawodów. Już niedługo przed pierwszą drużyną mecze barażowe o awans do III ligi mężczyzn.

Szczegółowe wyniki: http://pzts.pl/komunikaty/indywidualne-i-druzynowe-mistrzostwa-polski-kadetow—xxiv-oom-lubon-3-6-maja-2018