Ponad 120 uczestników listopadowego Grand Prix Piaseczna!

W sobotę 3 listopada w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie rozegrano kolejny turniej Grand Prix       Piaseczna w tenisie stołowym, turnieju który nieprzerwanie od 20 lat gości sympatyków „ping-ponga”. Zawody zorganizowane są tak, aby dać możliwość uczestnictwa każdemu bez względu na płeć, wiek czy poziom zaawansowania. Zawodnicy startują aż w 8 kategoriach: dzieci, juniorów, amatorów, kobiet, grach podwójnych oraz dzieci-PRO, juniorów-Pro i open. Te trzy ostatnie kategorie przeznaczone są dla profesjonalistów trenujących w klubach sportowych i posiadających licencję zawodniczą Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W pozostałych kategoriach startują gracze rekreacyjni, którzy tenis stołowy uprawiają hobbistycznie.

        

W kategorii dzieci po raz trzeci z rzędu zwyciężyła Julia Balcerzak, która w finale pokonała Franka Boczkowskiego z Piaseczna 3:0. Wśród juniorów drugi raz z rzędu triumfował Kamil Pyszek, który okazał się lepszy od Aleksandra Szeląga i Juliusza Wołoszczaka. Cała trójka na co dzień rekreacyjnie ćwiczy w UKS Return w Piasecznie. Wśród kobiet najlepsza była Anna Trzaskowska, a tuż za jej plecami uplasowała się debiutująca w Piasecznie, Małgorzata Zdunek. Brąz trafił do zwyciężcyni zeszłorocznej edycji, Alicji Walasek. Wśród dzieci trenujących wyczynowo najlepszy okazał się Igor Murasicki z Józefowa, który w finale pokonał Macieja Janika z . Brąz powędrował do 9-letniego Patryka Burakowskiego z UKS Return. Wśród juniorów całe podium zajęli zawodnicy z Piaseczna. Najlepszy był Mateusz Burakowski pokonując w finale klubowego kolegę Borysa Massalskiego, który wiekowo mógłby startować w kategorii dzieci. Kategoria amatorów po raz kolejny padła łupem Rafała Suszyckiego, który pokonał zwycięzce z października, Jarosława Okrucha. Wielki powrót w kategorii Open zaliczył Damian Świerczek. Zwycięzca zeszłorocznej edycji był nieobecny podczas dwóch pierwszych imprez w Piasecznie. Teraz pojawił się i od razu zdobył złoty medal pokonując w finale…Rafała Suszyckiego – triumfatora kategorii amator. W kategorii gier podwójnych tym razem zwyciężyło doświadczenie. Najlepszą parą zostali Reinhold Utri i Adam Kępa pokonując w finale Adama Kopytka i Sławomira Dudziec. Łącznie w zawodach wystartowało 126 uczestników.

  

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. W trakcie turnieju rozegrano także losowanie nagród, w których do wygrania były vouchery do restauracji „Szara Eminencja” oraz „Zakątek Smaku” oraz sprzęt sportowy ufundowany przez firmę „Decathlon”. Kolejny turniej odbędzie się 8 grudnia w Piasecznie i organizatorzy postarają się o zaproszenie ciekawego gościa, który uatrakcyjni grudniowe zawody.

 

 

 

 

 

Turniej dofinansowany ze środków Gminy Piaseczno.