Mistrzostwa Mazowsza żaków, młodzików i kadetów – 6 medali zawodników Returnu

W ubiegły weekend w Nadarzynie odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Mazowsza kadetów i żaków, w których wystartowało 12 zawodników UKS Return. Rywalizacja toczyła się nie tylko o tytuł najlepszego zawodnika województwa, ale także o kwalifikacje do Mistrzostw Polski.

Najlepiej spisali się kadeci UKS Return, którzy z Nadarzyna przywieźli aż 6 medali. Trzy z nich trafiły do Jana Należytego, który indywidualnie zdobył srebro w finale ulegając Wojciechowi Gablerowi. Do srebra w „singla” dorzucił srebrny medal w drużynówce (wspólnie z Bartłomiejem Szołkowskim i Kubą Brzezikiem) oraz złoto w grze podwójnej (w parze z Kajetanem Kachniewskim z Nadwiślanina Płock). W finale „debla” Janek walczył z klubowymi kolegami, Bartkiem Szołkowskim i Kubą Brzezikiem, do których trafiły srebrne medale.

Kadetki z Piaseczna również stały na podium w grze podwójnej. Brązowy medal zdobyły Helena Brzeska i Karolina Sadowska. W turnieju drużynowym dziewczyny zdobyły medal srebrny ulegając drużynie Nadwiślanina Płock. Swoje punkty w „drużynie” dołożyła także Maja Sadowska, która po kontuzji wraca do treningów. Dużym sukcesem było drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym wywalczone przez Helenę Brzeską. Dzięki temu wynikowi uzyskała ona prawo gry w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które w maju odbędą się w Zielonej Górze. O krok od awansu była Karolina, która w decydującym meczu po pięciosetowym pojedynku przegrała z Mają Pawłowską z Gostynina.

Występ premiowany awansem na Mistrzostwa Polski zaliczył także 9-letni Patryk Burakowski, który zajął drugie miejsce. Warto zaznaczyć, że Patryk (tak samo jak jego brat bliźniak Konrad) był od swoich przeciwników o dwa lata młodszy. Konrad zajął 9 miejsce, podobnie jak Patrycja Borowska.

Dzień wcześniej w turnieju mistrzostw województwa startowali młodzicy: Borys Massalski, Mateusz Burakowski i Tomasz Ogrodnik. Niestety, pomimo walki, nie udało się wywalczyć awansu do Mistrzostw Polski. Żaden z zawodników nie wszedł do czołowej 4-ki i zajęli dalsze miejsca.

Przed kadetami oraz Patrykiem Burakowskim jeszcze turniej Mistrzostw Polski, do których już teraz rozpoczynamy przygotowania i będziemy trzymać kciuki za dobrą grę zawodników Returnu.

Zdjęcia dzięki uprzejmości MZTS.