Rekordowe Grand Prix Piaseczna za nami – 253 uczestników!

Po raz pierwszy w tym roku przy pingpongowych stołach spotkali się zawodnicy organizowanego od 23 lat turnieju Grand Prix Piaseczna. W sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagrała rekordowa liczba 253 zawodników, którzy rywalizowali w 8 kategoriach. W zawodach wystąpili zawodnicy z Polski, Ukrainy, Białorusi, Chin i Norwegii mieszkający na co dzień w naszym kraju. Wśród uczestników byli zarówno amatorzy jak i medaliści Mistrzostw Polski.

Trwające cały dzień zawody organizowane przez UKS Return Piaseczno cieszą się coraz większą popularnością wśród tenisistów stołowych z całego województwa. Wpływ na to może mieć również fakt, że na miejscu uczestnicy mieli możliwość zagrania z gościem specjalnym zawodów – brązową medalistką Mistrzostw Polski, zawodniczką Ekstraklasy Kobiet, Pauliną Krzysiek. Podczas zawodów odbyła się także loteria nagród, a jeden ze zwycięzców (Łukasz Błaszczyk) wygrał indywidualny trening z gościem specjalnym. Ponadto rozlosowano koszulki reprezentantów Polski z autografami oraz voucher do restauracji Szara Eminencja. Turniej był również okazją do przedstawienia szerszemu gronu nowego partnera klubu UKS Return – firme Logwin.

Pierwszy raz w historii do stołów w osobnej kategorii przystąpili Skrzaci (dzieci ur.w roku 2012 i młodsze). Spośród 16 uczestników najlepszy okazał się reprezentant MUKS Nadarzyn, Piotr Zioło. Do sporej sensacji doszło w kategorii Open, gdzie rywalizują ze sobą profesjonaliści. Triumfował zaledwie 13-letni, Mateusz Sakowicz z KS Spójnia Warszawa. Mateusz jest świeżo upieczonym Mistrzem Polski Młodzików i jak widać już świetnie radzi sobie w grze z seniorami. Olbrzymią sympatią uczestników cieszy się kategoria gier podwójnych, gdzie wystąpiło 38 par. Najlepsi okazali się Łukasz Jamorski i Michał Kwaśniewski z Hit The Ball.

Zwycięzcy kategorii:

  • Skrzat : Piotr Zioło (MUKS Start Nadarzyn)
  • Dzieci : Michał Sprzęczka (UKS Return Piaseczno)
  • Junior : Szymon Jankowski (UKS Return Piaseczno)
  • Dzieci-PRO : Mateusz Zapaśnik (IKRTS Józefów)
  • Junior-PRO : Bartosz Adamiak (ULKS Moszczenica)
  • Amator : Rafał Kłobukowski
  • Open : Mateusz Sakowicz (KS Spójnia Warszawa)
  • Deble : Łukasz Jamorski / Michał Kwaśniewski (Hit The Ball)

Kolejny turniej XXIII edycji odbędzie się w Piasecznie 27 czerwca.

Turniej współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.