Turniejowe szaleństwo – 2 medale Mistrzostw Mazowsza i zwycięstwo w GP Wiązowny

Tenisiści stołowi UKS Return Piaseczno mają za sobą bardzo pracowity weekend. W sobotę w Sochaczewie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza młodzików i juniorów. Obie chłopięce drużyny walczyły dzielnie jednak nie udało im się wywalczyć awansu na Drużynowe Mistrzostwa Polski. Młodzicy w półfinale musieli uznać wyższość ekipie Spójni Warszawa, która potem została Mistrzem Mazowsza. Dobre wyniki w turnieju osiągnął Mateusz Burakowski, który po raz pierwszy pokonał Dominika Rojka z Siedlec (3:0) oraz był bliski zwycięstwa z 4 zawodnikiem w Polsce, Szymonem Wiśniewskim (2:3). Juniorzy z kolei w meczu, który decydował o awansie na Mistrzostwa Polski przegrali 1:3 z Tęczą Budki Piaseckie. Z dobrej strony pokazał się Mateusz Prokopek, dla którego był to pierwszy turniej rangi wojewódzkiej w życiu. Niewiele brakowało, a w finałowym meczu zdobyłby cenny punkt jednak ostatecznie przegrał swój mecz 2:3 w setach.

W niedzielę odbyły się równolegle dwa turnieje. W Sochaczewie Mistrzostwa Województwa grali juniorzy, a młodzicy rywalizowali w ramach Grand Prix Mazowsza. W tym samym czasie w Wiązownej odbywał się kolejny turniej z cyklu Grand Prix.

Podczas Mistrzostw Mazowsza zawodnicy Returnu zdobyli dwa srebrne medale (oba w grach podwójnych), a ich właścicielami stali się Oliwia Kornacka (w parze z Kasią Trochimiuk) i Kacper Olczak (w parze z Jakubem Szymańskim). Kacper był blisko medalu indywidualnego, zajął jednak 4 miejsce. Był to najlepszy występ Kacpra w tym sezonie, po raz pierwszy awansował do czołowej czwórki w województwie. Tak samo było w przypadku żaczki, Patrycji Banasiak. Rozegrała ona kilka świetnych pojedynków i również zameldowała się w półfinale. Tam musiała zmierzyć się z rozstawioną z nr 1 Aleksandrą Oskierą. Walczyła dzielnie jednak to przeciwniczka okazała się skuteczniejsza i wygrała 3:0. Kolejny zawodnik UKS Return również uplasował się tuż za podium. Konrad Burakowski po awansie do ćwierćfinału zmierzył się z późniejszym zwycięzcą, Fabianem Sprzączakiem. Mecz był emocjonujący i niewiele brakowało, a Konrad doprowadziłby do piątego seta. W końcówce jego rywal zagrał kilka świetnych akcji i przechylił szalę rywalizacji na swoją stronę. Drugi z braci Burakowskich, Patryk zajął tym razem miejsce w przedziale 9-12. Dla wszystkich młodych zawodników było to kolejne cenne doświadczenie, a przed nimi eliminacje do turnieju ogólnopolskiego w Mławie.

W czasie gdy juniorzy i żacy walczyli w Sochaczewie kilkoro zawodników UKS Return udało się na Grand Prix Wiązowny. Tam większość z nich zajmowała wysokie lokaty i znajdowała się w strefie medalowej. Pierwsze miejsce w kategorii Juniorów zdobył Mateusz Burakowski, druga była Helena Brzeska, a na 5 miejscu turniej zakończył Patryk Dubiniak. Niespełna 9-letni Patryk zajął również 4 miejsce w kategorii Dzieci. Najważniejsze, że gra sprawia dzieciakom sporo radości, co zresztą widać na zdjęciach.