Trzech zawodników w Grand Prix Polski kadetów. Jan Należyty na 18 miejscu w Polsce!

Od piątku w Zielonej Górze rozgrywany był trzeci turniej z cyklu Grand Prix Polski kadetów. Turniej rozpoczął się od eliminacji, w których wystąpiło czterech zawodników naszego Klubu: Helena Brzeska, Bartek Szołkowski, Kuba Brzezik i Jan Należyty. Awans do turnieju głównego uzyskali chłopcy, sztuka ta nie udała się Helenie Brzeskiej. To pierwszy turniej, na którym mieliśmy aż 3 reprezentantów wśród 64 najlepszych zawodników z Polski. Podczas pierwszego turnieju awansował jeden zawodnik, podczas drugiego dwóch. Widać więc progres co jest efektem dobrych treningów (m.in. z Przemkiem Sałacińskim, Mikołajem Kamińskim i Krzyśkiem Bieńkiem) w Piasecznie.

Sobotni turniej główny to dla podopiecznych Szymona Polaszka dużo cięższa przeprawa niż piątkowe eliminacje. Do czołowej 32-ki awansowało po dwóch zawodników z czteroosobowej grupy. To udało się jedynie Jankowi Należytemu, który zajął drugą lokatę wygrywając dwa pojedynki i ulegając jedynie rozstawionemu z nr 3, Patrykowi Dziubie. Bartek Szołkowski odniósł jedno zwycięstwo w grupie co wystarczyło na zajęcie trzeciego miejsca w grupie i ostatecznie lokatę w przedziale 41-48. Kuba, mimo walki, musiał uznać wyższość rywali w swojej grupie i zajął w niej ostatnie, czwarte miejsce. Odniósł jednak zwycięstwo w meczu o przedział miejscowy, w którym pokonał Kacpra Marchlewskiego z Torunia.

W czołowej 32-ce poziom zawodników jest bardzo wyrównany i dużo zależy od dyspozycji dnia i odpowiedniego przygotowania psychicznego i fizycznego. W pierwszej rundzie Janek bez kłopotu rozprawił się z Aleksandrem Majchrzakiem z Bydgoszczy wygrywając 4:0 w setach. W meczu o ćwierćfinał spotkał się z Dawidem Kosmalem rozstawionym z nr 2. W kluczowych momentach lepszy okazał się zawodnik z Limanowej i to on dość pewnie zwyciężył 4:0. Ostatecznie Dawid Kosmal zwyciężył w całych zawodach, a Jankowi pozostała walka „od tyłu”. Tam rozegrał cztery pojedynki z czego wygrał dwa i ostatecznie zajął 18 miejsce.

Szczegółowe wyniki na stronie: http://pzts.pl/komunikaty/3-grand-prix-polski-kadetow-zielona-gora-23-25-marca-2018

Dzięki temu występowi Jan Należyty oraz Bartek Szołkowski zagwarantowali sobie udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski kadetów, które odbędą się w maju w Luboniu. Wysokie miejsca tych zawodników sprawiły także, że bez eliminacji zawodnicy UKS Return Piaseczno wystartują w turnieju drużynowym.