Szybkie i trafne decyzje receptą na sukces przy stole i w biznesie – rozmowa z Jackiem Brzeskim, prezesem firmy Centrosan i sponsorem UKS Return Piaseczno

Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam jednego z naszych sponsorów. To dzięki takim ludziom możemy rozwijać swoją działalność i organizować turnieje Grand Prix Piaseczna. Przeczytajcie skąd wzięła się pasja do gry w tenisa stołowego oraz jaką wizję rozwoju tej dyscypliny na najbliższe lata ma Jacek Brzeski, prezes firmy Centrosan, która od wielu lat wspiera nasz Klub.


Wraz ze swoją firmą Centrosan od wielu lat angażujesz się we wspieranie tenisa stołowego w Piasecznie. Skąd wzięło się Twoje zainteresowanie tym sportem oraz klubem UKS Return?

Mój pierwszy kontakt z tenisem stołowym był jeszcze w szkole podstawowej. Na fali popularności i sukcesów Andrzeja Grubby oraz Leszka Kucharskiego prawie wszyscy młodzi ludzie chcieli grać w tenisa stołowego i odnosić tak spektakularne sukcesy. W prawie każdej szkole na terenie gminy Piaseczno były sekcje sportowe a tam królował tenis stołowy. No niestety takich sukcesów jak Grubba i Kucharski nie osiągnąłem ale pasja i zainteresowanie tenisem pozostało do dzisiaj 🙂 Cały czas śledziłem losy piaseczyńskiego tenisa stołowego a trzeba powiedzieć, że w tej dyscyplinie Piaseczno nie tylko w kraju odnosiło sukcesy. Czasami spotykałem też trenera Leszka Nowackiego, z którym się znaliśmy i on informował mnie o losach i sukcesach, szczególnie młodych zawodników. Kiedy moja córka Helena skończyła7 lat zaprowadziłem ją na trening do trenera Nowackiego a później, gdy trener Nowacki przeszedł na emeryturę jego podopiecznych przejął UKS Return Piaseczno. Nie wiem kto teraz bardziej jest wkręcony w tą dyscyplinę ja czy córka.

Napisz na czym polega współpraca pomiędzy UKS Return a firmą Centrosan? Co skłoniło Cię do inwestycji w Klub?

Współpraca firmy Centrosan i klubu UKS Return to nie tylko finansowanie, ale także wsparcie logistyczne i marketingowe. Obserwowałem klub odkąd zaczęła w nim trenować moja córka. Widziałem ile można by jeszcze zrobić i poprawić, ale do tego potrzebne były między innymi pieniądze. Prowadząc działalność gospodarczą a jednocześnie pasjonując się tą dyscypliną, widząc wasze zaangażowanie oraz to, że nasze cele są zbieżne postanowiłem związać się z klubem nie tylko jako sympatyk, ale też jako sponsor. Razem kreujemy markę klubu sportowego UKS Return Piaseczno i firmę Centrosan. Oczywiście nie oczekuję, że biznesowo będę miał z tego tytułu jakieś duże profity, jednak dzięki setkom koszulek klubowych z nadrukiem CENTROSAN moja firma na terenie gminy stała się bardziej rozpoznawalna.

Sam jesteś amatorsko grającym zawodnikiem, bierzesz też udział w zawodach. Co takiego jest w tej dyscyplinie, że sam lubisz ją uprawiać?

Tenis stołowy jest bardzo uniwersalną dyscypliną rozwijającą nie tylko kondycję fizyczną, ale też intelekt, koordynację ruchową oraz szybkość podejmowania decyzji. Trafna, szybka decyzja to zdobyty punkt, a w biznesie trafna, szybka decyzja to osiągnięcie sukcesu. Poza tym tenis stołowy jest sportem dla każdego i każdy może wygrać z każdym: mały z dużym; młodszy ze starszym; dziewczyna z chłopakiem, pełny egalitaryzm. No i trzeba pamiętać że gramy w hali co nie skazuje nas na kaprysy pogody. Wręcz przeciwnie, dla nas amatorów i pasjonatów najlepszy sezon na grę jest od października do kwietnia, kiedy nie wszystkie sporty można uprawiać na zewnątrz.

Czy jako sponsor masz jakąś wizję tego jak UKS Return może wyglądać w ciągu najbliższych lat? Jaki kierunek rozawoju przyniósłby Tobie największą satysfakcj.

Oczywiście, że mam wizje jak powinien wyglądać klub w przyszłości i jak każdy sponsor i działacz widzę przed nim jeszcze ogromne perspektywy rozwoju. Przede wszystkim, to się dzieje już teraz, edukacja sportowa dzieci bo to jest kapitał na przyszłość. Wy go już budujecie mając sukcesy w młodszych kategoriach wiekowych. Musimy też zagospodarować młodzież – zawodników w wieku 15-17 lat. Tu również mamy potencjał, jest drużyna występująca w III lidze, ale też dużo zawodników w tym przedziale wiekowym odeszło z klubu. Moim zdaniem dlatego, że nie mają wzorców. Oni są ostatnim grającym rocznikiem, dlatego musimy stworzyć dla nich bazę i autorytety, czyli krótko mówiąc Return Piaseczno musi mieć drużynę seniorów grających na poziomie I ligi albo ekstraklasy. Wtedy Klub będzie graczem liczącym się na arenie ogólnopolskiej. Niestety do takiego rozwoju potrzeba współdziałania nie tylko władz klubu i sponsorów ale także władz samorządowych . To ogromne przedsięwzięcie, które już w historii Piaseczna się udało i myślę że możemy po nie sięgnąć jeszcze raz. UKS Return Piaseczno będzie nie tylko kuźnią talentów (patrz Marek Badowski ), ale te talenty sam zagospodaruje czego Tobie, sobie i wszystkim sympatykom tenisa stołowego życzę.